В.А. Глущенко - редактор Миронівської районної газети

У 1974 році на посаду заступника редактора в Миронівку приїздить випускник факультету журналістики Київського державного університету та Вищої партійної школи при ЦК компартії України Віктор Антонович Глущенко. Через рік його призначили редактором газети.
Під керівництвом В.А. Глущенка районна газета добилася найвищих висот. Тираж сягав понад 12 тис. екз. «Червона зірка» стає ініціатором багатьох експериментів по пошуку нових форм творчого обличчя районної газети.
В 1979 році єдина серед районних газет України перейшла на тижневий випуск на 12-и сторінках. Експеримент тривав півроку і знайшов чимало схвальних відгуків. Пробували й інше - щоденний випуск газети на двох сторінках на період жнив.
Редакція запроваджує власний кубок кращому сімейному екіпажу на жнивах та приз "Виклику" кращому комсомольсько-молодіжному екіпажу. Організовує змагання з метою підвищення продуктивності тваринництва, запровадивши кубок «Прогресу» та приз «Ефективності» серед операторів машинного доїння трьох районів-Домодедовського Московської області Росії, Копельського Мiнської області Білорусії і нашого Миронівського.
Пізніше «Червона зірка» засновує міжреспубліканський кубок «Дружба», який також стимулює роботу тваринницької галузі впродовж багатьох років.
1987 рік. Редакція організовує турнір міст СРСР • класичної боротьби, заснувавнши сім призів. В Миро нiвку приїздять борцi з Росії, Молдавії, Азербайджану Узбекистану. Вірменії, Грузії. Досвідом роботи миронівських журналістів цікавляться працівники інших районних газет. Запозичити його приїздять сусіди з Кагарлика, Обухова, Богуслава, Борисполя, інших районів Київсько області, Корсунь-Шевченківського, Шполянського та Городищенського районів Черкаської області, а також з інших областей України.
У Миронівцi проводиться спільна летучка семи районних газет.
Постійно в газеті проходили практику студенти факультету журналістики КДУ, а потім студенти інституту журналістики, слухачі Вищої партійної школи при це Компартії України.
В.А. Глущенку за плідну роботу в засобах масової інформації 1984 року було присвоєно почесне звання «Заслужений журналіст УРСР».
Свiдченням високого професіоналізму колективу редакції є високі нагороди районної газети, перемоги у різноманітних творчих конкурсах всіх рівнів.
3 початку створення «Червона зірка» була органом райкому компартії України та районної ради. Це певною мірою накладало свій відбиток на стиль роботи газети і Її тематику. Але на першому місці, звичайно, в усіх публікаціях була людина. Коли 30 серпня 1991 року було заборонено компартії України і ліквідовані партійні комітети, в тому числі і райкоми, газета «Червона зірка» позбулася статусу органа райкому партії і районної ради. Постало питання про перереєстрацію газети. Засновниками газети виступили трудовий колектив редакцiï та Миронівська районна рада.
Президент України Л.М. Кравчук поставив вимогу ліквідувати ідеологічні символи колишньої радянської комуністичної держави. До таких символів віднесли і слова «Червона зірка». Тож настала необхідність перейменування районної газети.
Червень 1992 року. Президент Украïни Л.М. Кравчук ставить вимогу ліквідувати ідеологічні символи колишньої Радянської комуністичної держави. До таких символів вiднесли i слова "червона зірка". Тому настала необхідність перейменувати газету. 24 червня 1992 року читачі отримали перший номер "Миронівського краю". Районна газета завжди була з народом і такою залишилася після перейменування. Хороші трудові традиції колектив редакції зберіг.
В 1994 році в миронівській редакції, на той час в єдиній чи, принаймні, одній з перших в областi, з'являється комп'ютер, а через рiк ще один. Це значно спростило та прискорило роботу журналiстiв i поліграфістів. І, що важливо, газета стала ще красивішою.
Працівники газети за самовіддану плідну творчу працю нагороджувалися Почесними Грамотами Міністерства інформації України, Дипломами Спілки журналістів України, Подяками Київської обласної державної адміністрації та Київської обласної ради, Грамотами Міністерства оборони України, Почесними Грамотами Головного управління МВС в Київській області.
1999 року районну газету нагородили Почесною Грамотою Кабінету Міністрів України.
1999 року районну газету нагородили Почесною Грамотою Кабінету Міністрів України.
3 2005 року замість В.А. Глущенка, який пішов на пенсію, редактором «Миронівського краю» став працювати М.К. Капля.

ЧОТИРИ НАРОДЖЕННЯ І ЧОТИРИ НАЗВИ РАЙОННОЇ ГАЗЕТИ (уривок)
Комуністична партія та радянський уряд в другій половині 1920-х років проголосили курс на побудову соціалізму, невід'ємною складовою якого була колективiзацiя сільського господарства. А це означало революційний переворот в суспільних відносинах на селі. Для цього партії потрібен був дійовий помічник, пропагандист, агітатор. Було поставлено завдання, щоб кожен регіон мав свій друкований орган, який би найближче стояв до широких мас населення. Цим вимогам і покликані були відповісти районні газети. В 1929 році в країні, тодішньому СРСР, вже виходило 309 районних газет разовим тиражем близько 800 тисяч примірників.
23 серпня 1930 року ЦК КП (б)У приймає постанову про організацію на Україні 130 районних сільських газет. Перший номер новоствореної Миронівської райгазети вийшов 20 грудня 1930 року. Називалася вона «За соціалістичну перемогу» і була органом Миронівського рай парткому, райвиконкому, райпрофради, райколгоспсоюзу.
Першим редактором був О. Громадський. А першими працівниками газети- люди, які через роки стали досить відомими на Україні. Зокрема, письменник-гуморист родом з Козина Лаврін Гроха та Заслужений працівник культури УРСР Григорій Миронович Панікарський з Ємчихи, який пізніше редагував чимало газет, в тому числі i «Київську правду».
Оскільки для випуску газети потрібні не тільки журналісти, а й поліграфічна база, то спеціально в нашому районі, як і у всіх інших, організували друкарню. Відтоді аж до післявоєнного часу вона була відділом редакції.
394